Dlaczego ubezpieczyciel nie płaci?

Czy rozliczasz szkody komunikacyjne i chcesz pozbyć się ciągłych niedopłat?

Zobacz 3 najczęstsze powody, które opóźniają rozliczenie szkód komunikacyjnych i powodują frustrację.

1. Niekompletna dokumentacja szkodowa

Brak jednego podpisu potrafi skutecznie uniemożliwić pełne rozliczenie szkody. Można tu oczywiście dyskutować o tym, że ci co rozliczają szkody po drugiej stronie są tacy czy inni… Tylko czy to nam pomoże? Na przykładzie wielu serwisów sprawdza się jedno bardzo proste podejście. Jest ono niesamowicie skuteczne. Otóż zasada ta brzmi: przygotuj dokumenty tak, jakby miał się wydarzyć najczarniejszy scenariusz. 

2. Brak dokumentów potwierdzających zakup części

“Gdzieś je miałem, tylko nie mogę znaleźć…” – tak często niestety się zdarza. To zrozumiałe, bo na co dzień jest tyle ważnych spraw, że na wertowanie i układanie dokumentów we właściwej kolejności często brakuje już siły. To co się dzieje dookoła również nie pomaga. Zmieniające się standardy, przepisy prawa, RODO, Split-payment czy inne rzeczy tylko utrudniają i tak ciężkie prowadzenie serwisu. Dlatego tak ważne jest, aby gromadzenie niezbędnej dokumentacji stało się niemalże automatyczne.

3. Brak potwierdzenia wykonanej pracy

Często kwestią sporną jest udokumentowanie całego procesu naprawy. Ubezpieczyciel kwestionuje zapłatę za coś, co mogło nie zostać wykonane. To niestety zrozumiałe w naszym kraju … My wiemy, że swoją pracę wykonujesz rzetelnie, dlatego zadbaj o to, aby został po niej ślad. Zebranie zdjęć z naprawy zajmie Ci 1 JC (jednostka czasowa), a zyskasz chociażby brak skreśleń (czasami kilkadziesiąt JC).

Ubezpieczyciele często korygują wycenione zlecenia

Skorzystaj z usług profesjonalistów

Wyzszestawki.pl zajmuje się kompleksowym wsparciem warsztatów samochodowych w procesie odzyskiwania niedopłat od ubezpieczycieli, którzy niesłusznie korygują wcześniej wycenione zlecenia naprawy. Rozliczamy się tylko za efekty! Skontaktuj się z nami: kontakt

Przeczytaj także co  o nas piszą:

https://biznes.newseria.pl/biuro-prasowe/motoryzacja/wyzszestawkipl-nowa,b639742246