Jak wygląda cennik warsztatów w 2022 roku?

Czym się kierujemy szukając warsztatów samochodowych? Wydawać by się mogło, że przede wszystkim ceną. Ale jak się okazuje, świadomość kierowców w ostatnich latach wzrosła na tyle, że obecnie jednym z najczęstszych kryterium wyboru staje się opinia innych użytkowników. Portal www.kb.pl zebrał dane na temat poglądowych cen napraw samochodów w wybranych regionach naszego kraju wraz z uwzględnieniem poszczególnych kategorii napraw.

Czy wielkość miasta ma wpływ na cenę?

Jak się okazuje warsztaty samochodowe znajdujące się w centrach dużych miast zazwyczaj mają wyższe ceny niż serwisy w mniejszych miastach. Mało tego, warsztaty ulokowane w tych samych miejscowościach również potrafią mieć zróżnicowane ceny, często nawet o kilkadziesiąt procent różne.

Inne czynniki mające wpływ na cenę

Nie bez znaczenia jest oczywiście specyfika prac, które wykonujemy. Tutaj również można spotkać się ze znaczącymi różnicami. Nowsze pojazdy niestety wbrew pozorom będą miały droższe naprawy z uwagi na fakt, że okazują się one bardziej skomplikowane i czasochłonne.

Jak wygląda cennik warsztatów w praktyce?

Jako pierwszą pod analizę kwotową weźmy „naprawę układu hamulcowego”. Widełki cenowe np. na wymianę płynu hamulcowego (cena z płynem) wyglądają następująco: 120-145 zł brutto w województwie dolnośląskim, 114-160 zł brutto w mazowieckim, 139-174 zł brutto w województwie łódzkim.

W kategorii „układ napędowy i osprzęt silnika” np. wymiana alternatora kosztuje: 202-227 zł brutto w województwie opolskim, 164-190 zł brutto w województwie podlaskim czy 196-240 zł brutto w województwie mazowieckim.

Wymiana sprzęgła kosztuje 583-670 zł w województwie mazowieckim, 595-645 zł brutto w dolnośląskim i najdrożej w łódzkim, bo między 620-775 zł brutto.

Pod lupę weźmy jeszcze cennik usług najbardziej nas interesujących, a więc lakierniczych. I tak oto: lakierowanie drzwi – w województwie dolnośląskim kosztuje 776-876 zł brutto, w łódzkim 814-1020 zł brutto, w mazowieckim 751-901 zł brutto, a w zachodniopomorskim 751-839 zł brutto.

Usługi lakierowania bagażnika w samochodzie osobowym sedan mają następujące ceny: 695-796 zł brutto w województwie dolnośląskim, 758-948 zł w łódzkim, 720-859 zł brutto w mazowieckim czy 670-758 zł brutto w warmińsko-mazurskim.

Cały cennik wraz z poszczególnymi kategoriami znajdziecie pod adresem: kb.pl/porady/cennik-mechanikow-samochodowych-sprawdz-ceny-w-twoim-miescie

Oczywiście należy uwzględnić fakt, że zaprezentowane ceny są poglądowe i tak jak wspominaliśmy na początku – charakteryzują się sporymi rozbieżnościami kwotowymi.

Warto pamiętać o jednym – dziś nie liczy się tylko cena, ale przede wszystkim jakość świadczonych usług.

Prowadzisz warsztat samochodowy i chcesz zwiększyć zyski?

Skontaktuj się z Wyższe Stawki przez formularz lub napisz do nas bezpośrednio: biuro@wyzszestawki.pl

Więcej o tym jak działamy dowiesz się z artykułów:

Artykuł – WyzszeStawki-podbija-rynek

Artykuł – Ubezpieczyciele-zanizaja-stawki-warsztatów